Kurumsal Site

  • 17 Temmuz 2018
  • BLOG

Kurumsal Site Nedir?

Yirmi birinci yüzyılda dosyaları saklama yöntemi artık web sitesidir. Geride kalan 500 yılda kağıt matbaa ve mürekkep ne anlama geliyorsa bugün web siteleri de o anlama gelmektedir. Ofislerde bilgisayarlarla çalışırız ve sürekli doküman hazırlayıp kullanırız. Web siteler de bilgisayar dokümanı gibi iş görürler. Bu dokümanlara pek çok kişinin erişim sağlayabilmesi ise web sitelerin farkı olarak ortaya çıkar. İnternetin bu şekilde yaygınlaşmasıyla birlikte kurumlar için de kendi işleriyle ilgili doküman oluşturmak yani web sitesi kurmak o derece önem kazandı. Bu yüzden yeni bir kategori olarak kurumsal site fikri karşımıza çıkmıştır.

site yaptırmak

Kurumsal Site Neden Gereklidir?

Kurumların dünyaya açılan penceresi olan web siteleri birçok kullanıcıya kısa sürede ulaşmayı sağlar. Bu yüzden kurumun kimliğine en uygun şekilde bir ara yüz yardımı ile daha fazla insana ulaşılması sağlanır. İnsanlara gerekli bilgilerin iletilmesi açısından kurumsal site aracı olacaktır. Güven yaratmak hususunda müşteriye internet içerisinde de var olduğunu göstermek hususunda fayda sağlar. Firma özelliklerini kişiler her zaman her müşteriye detaylı olarak anlatamayabilir, bunun yerine müşteri detaylar için web sitesine yönlendirilir. Böylece karşılıklı memnuniyet sağlanmış olur. Siparişlerini ya da gerekli geri dönüşlerini web sitesi üzerinden alan kurumlar zaman açısından da oldukça avantajlı olurlar.

web sitesi yapımı

Kurumsal site nasıl olmalıdır?

İyi bir kurumsal sitenin alan adı içeriğiyle bağlantılı olmalı ve kurumu iyi tanıtmalıdır. Ziyaretçi sayısı kurumun büyümesini yakından ilgilendirir. İçerik zengin, ince düşünülmüş ve özgün olmalıdır. Kullanışlılık açısından karmaşa önlenmelidir. Hiçbir şey anlamayıp çıktığınız web siteleri mutlaka olmuştur. Kullanıcının bu duruma maruz kalmaması açısından menüler ziyaretçilerin aradıklarını rahatça bulacağı şekilde konumlanmalıdır. Tüm tarayıcılarda sorun çıkarmadan çalışan bir kurumsal web sitesi oluşturmalısınız. Arama motorları için uygun başlıkları ve link yapılarını seçmelisiniz. Hakkımızda, iletişim gibi bölümler olmalı, ulaşılabilir iletişim bilgileri verilmeli ve mutlaka bir iletişim formuna sahip olmalıdır. İyi bir web sitesi tasarımıyla olduğu kadar işlevselliğiyle de ön planda durmalıdır. Bu noktada Medyatics size kurumsal bir kimlik sağlayacaktır. En güncel ve profesyonel web site tasarımları için Medyatics.com adresinde sizlerleyiz.

Diğer Yazılarımız