On Page SEO ve Off Page SEO Nedir

  • 20 Temmuz 2018
  • BLOG

Açılımı Search Engine Optimization olan SEO Türkçe’ de arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. SEO işlemleri ile arama motorları web sitelerini daha rahat bir şekilde tanır ve tarar. Aynı zamanda SEO arama motorları için yapılan bütün iyileştirme çalışmalarına da verilen isimdir. SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu web sitelerinin değerini arttırır. Değeri artan web siteleri aramalarda daha üst sıralara çıkar. Web sitelerin bilgi, hizmet, satış gibi kısımlarında daha büyük kitleye ulaşılır.  Dolayısıyla sitenin ziyaretçi sayısında artış olur. Bir pazarlama stratejisidir. Web siteler doğal yollarla ulaşamayacakları popülerliğe SEO ile ulaşır. Aynı zamanda SEO iç ve dış (on page SEO ve off page SEO) olarak ikiye ayrılır.

On Page SEO

On page SEO sayfa içi SEO anlamına gelir. SEO ile profesyonel olarak ilgilenen kişilerin iyi bilmesi gerekir. Web sitelerinin arama motorları kuralları içinde yaptıkları optimizasyonların genel adıdır. Web sitenizde yapılan değişiklikler arama motoru kriterlerini karşılamalıdır. Bu noktada on page SEO Hem web site kullanıcıları için kolaylık sağlayıp büyük bütçeler harcamadan içeriğinizi düzenlemeye yarar. Botlar tarafından daha sık ziyaret edilen arama motorları tarafından daha kolay algılanabilen içerikler sağlar.

Off Page SEO

On page SEO üzerinde yaptığınız tüm işlemler sayfa üzerindeyken off page SEO da ise tüm işlemler web site dışındadır. On page SEO ile yapılan işlemlerin tamamlanması, sonuca ulaşması için off page SEO büyük önem arz eder. Web siteniz için vermiş olduğunuz linkler trafik oluşturacağı gibi farklı platformlarla yapılmış bağlantılar arama motorlarında referans olarak geçer. Web sitenizin güvenliği için bu ayrılmaz bir parçadır.

SEO Neden Gereklidir?                                                              

Eğer bir web site sahibiyseniz ve bu web site aracılığı ile gelir kazanmak istiyorsanız mutlaka sitenizin reklamını yapmalısınız. Bu tanıtımı yapabileceğiniz bazı kanallar vardır. Bu kanallardan bazıları Google AdWords reklamları, Facebook reklamları, diğer sosyal medya kanalları, satış ortaklığı, offline reklamlarıdır. Bu kanalları kullanmadan işletmenizin büyümesi hayli zordur. Bu yüzden SEO çalışmaları çok önemlidir. Reklam bütçelerinizin çok altında değerler ile dönüşüm oranlarınızı maksimize edebilirsiniz. İnternet dünyasındaki yeriniz ve kalıcılığınız, marka bilinirliğiniz garanti altında olur.

İster yeni kurulmuş bir firmaya sahip olun, ister bir e ticaret devine sahip olun, web siteniz için SEO yaptırmanız şart. SEO çalışmalarınız için SEO danışmanlığı hizmetini medyatics.com adresinden Medyatics pazarlama ve reklam ajansından almalısınız. Çünkü Medyatics hızla dijitalleşen dünyadaki yenilikleri ve gelişmiş onaylı teknolojileri kullanıyor.

Diğer Yazılarımız